ПЛАН
соціально-економічного розвитку
Зайцівської об’єднаної територіальної громади
 на 2018 рік

 

ЗМІСТ

 • Вступ
 • Аналітична частина
 • Географічне розташування, опис суміжних територій
 • Історична довідка
 • Демографічна ситуація, ринок праці
 • SWOT – аналіз потенціалу розвитку Зайцівської ОТГ
 • Цілі та пріоритети розвитку об’єднаної територіальної громади
 • Цілі ОТГ (довгострокові)
 • Пріоритети розвитку ОТГ на 2018 рік
 • Розвиток систем освіти, охорони здоров’я, фізичної, естетичної та історичної культури адаптованої до сучасних реалій життя
 • Основні завдання та механізми реалізації Програми соціально – економічного розвитку об'єднаної територіальної громади у 2018 році
 • 4.1.Системи життєзабезпечення громади
 • 4.1.1.Водопостачання
 • 4.1.2.Ремонт доріг
 • 4.1.3.Ремонт та встановлення вуличного освітлення
 • 4.2.Розвиток системи освіти, охорони здоров'я, фізичної, естетичної та історичної  культури, адаптованої до сучасних реалій життя.
 • 4.3.Екологічна та громадська безпека, зайнятість населення, впровадження принципів чесності, прозорості, взаємовідповідальності.
 • 4.4. Розвиток джерел наповнення бюджету громади.
 • 4.5. Розбудова системи надання адміністративних послуг жителям громади
 • Фінансування програми
 • 5.1.Джерела фінансування
 • 5.2.Видатки


Вступ.

Зайцівська сільська об’єднана територіальна громада утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Рішення сесії Зайцівської сільської ради № 13-1/VII про утворення Зайцівської сільської об’єднаної територіальної громади прийнято 15.11.2017 року.

Територія Зайцівської сільської ради включає в себе 15 сіл: Зайцеве, Калинівка, Кам’януватка, Кислянка, Козачий Гай, Красне, Майське, Максимівка, Надеждівка, Нове, Новомиколаївка, Очеретувате, Романівка, Тернове,  Хорошеве.

Програма соціально-економічного розвитку Зайцівської сільської об'єднаної територіальної громади на 2018 рік (далі – Програма) та її основні показники економічного та соціального розвитку розроблені робочою групою виконкому Зайцівської сільської ради та депутатами Зайцівської сільської ради.

Законодавчою основою для розроблення Плану є Закон України "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України", постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 621 "Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету" (зі змінами та доповненнями), лист Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 10.03.2016 №7/31-2414 "Щодо рекомендацій до розроблення плану соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади".

Програму розроблено з урахуванням завдань і положень Стратегії розвитку Дніпропетровської області на період до 2020 року, затвердженої рішенням  Дніпропетровської обласної ради від 26.09.2014 № 561-27/VI.

Програма визначає цілі, завдання та основні заходи економічного і соціального розвитку Зайцівської сільської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік.

Прогнозні розрахунки та заходи Плану розроблені на основі аналізу поточної соціально-економічної ситуації у господарському комплексі ОТГ.

Фінансування передбачених Планом заходів буде здійснюватися за рахунок коштів підприємств, місцевого бюджету, інвесторів, а також коштів державного бюджету, що спрямовуються на реалізацію державних цільових програм, та інших джерел не заборонених чинним законодавством.


 

Аналітична частина.

Географічне розташування, опис суміжних територій

Територія Зайцівської сільської ради об’єднаної територіальної громади включає в себе п’ятнадцять сіл (Зайцеве, Калинівка, Кам’януватка, Кислянка, Козачий Гай, Красне, Майське, Максимівка, Надеждівка, Нове, Новомиколаївка, Очеретувате, Романівка, Тернове, Хорошеве).

Центром територіальної громади є село Зайцеве.

Територія Зайцівської об’єднаної територіальної громади розміщена в межах Східно-Європейської платформи на Придніпровській низовині, що відповідає великій геологічній структурі – Дніпровсько-Донецькій западині. Рельєф поверхні - хвиляста рівнина.

По території  Зайцівської об’єднаної територіальної громади проходять територіальні автомобільні дороги загального користування державного значення:

 • Т-04-16 Павлоград – Синельникове;
 • Т-04-25 від міжнародної автомобільної дороги загального користування державного значення М-04 (Знам'янка - Луганськ - Ізварине (на Волгоград через Дніпропетровськ, Донецьк)  - Підпільне - Дерезувате – Синельникове;
 • Т-04-26 від дороги М-04 - Козачий Гай

Зайцеве – залізнична станція Придніпровської залізниці.

Зайцівська об’єднана територіальна громада межує із територіями:

На заході – Іларіонівської селищної ОТГ, та неприєднаної Дерезуватської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області.

На півночі – Межирицької селищної об’єднаної територіальної громади Павлоградського району Дніпропетровської області.

На сході – Троїцької сільської ОТГ Павлоградського.

На півдні – Раївської та Роздорської сільських об’єднаних територіальних громад, а також неприєднаної Писарівської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області.

Площа території громади становить 25 702,1 га.

В тому числі землі (не вичерпно):

Рілля – 20 529 га

Землі лісогосподарського призначення – 204 га;

Землі водного фонду – 111 га;

Історична довідка

Територія села Зайцеве у 18 столітті належала до земель Запорізької Січі, було частиною Самарської паланки.

Село Зайцеве засноване у 80-х роках ХІХ століття німецькими колоністами. В 90-х роках того ж століття була збудована залізнична станція, яка отримала свою назву від назви села. 15 листопада 1873 року була відкрита для вантажного і пасажирського руху перша ділянка залізниці Лозова-Олександрівськ (з 1921 р. – Запоріжжя) з віткою на Катеринослав (з 20 липня 1926 року – Дніпропетровськ, нині - Дніпро).

Свою назву село отримало від Заячої балки, яка знаходиться на відстані 1,5 км на північний схід від станції. А за 200м на південь, на схилі Дубової балки було розроблено кар’єр, де видобували глину для цегли, що використовувалась на будівництві станційних споруд.

У 1916 році з’явилася перша на селі 2-х класна школа.

У 1920 році на кошти жителів села була збудована церква.

У 1929 році селяни об’єдналися у сільськогосподарську артіль «Воля».

На початку 30-х років почала працювати сільська рада.

18 лютого 1943 року – трагічна дата в історії села. За активні дії партизан близько 100 мирних жителів було розстріляно німцями. А село – спалене.

У післявоєнні роки в селі були побудовані:

- 1948 рік – будинок культури;

- 1950 рік- сільська бібліотека;

- 1960 рік- дошкільний навчальний заклад;

- 1966 рік- Зайцівська середня школа;

- 1968 рік – Зайцівська дільнична лікарня.

Вздовж берегів річки Татарка розташовані села Кислянка, Хорошеве, Надеждовка, Очеретуватка.

У 1775 році землі по ліву сторону річки Татарка цариця Катерина ІІ роздала російським та іноземним панам. Так напроти р.Татарка землі належали барону Франку і панам Бур’янову та Миськову. Ці пани привезли з собою кріпаків, які збудували їм маєтки, господарські приміщення, обробляли поля.

Після смерті пана Миськова, його дружина Надія подарувала кріпакам землі, з тих пір поле називається Дарованим, а село перейменували в Надеждівку на честь щедрої дружини пана Миськова.

На початку ХІХ століття (1812-1814р.р.) створена Єлизовет-Хорошівська волость Новомосковського повіту Єкатеринославської губернії.

Об’єднання сіл Кислянка, Хорошеве, Надеждовка, Очеретуватка в Кислянську сільську раду відбулось у 1920 році після розгрому Врангеля.

У 1929 році було організовано перший колгосп ім.Дзержинського.

В роки Великої Вітчизняної війни на території Кислянської сільської ради з 21 по 23 вересня 1943 року йшли жорстокі бої. Під час війни загинуло понад 300 наших земляків.

Землі, де зараз розташоване село Майське, до 1917 року, належали поміщику Леонову і куркулям Косорукому, Піскунову, Клочко, Ляшенко. Після революції землі були передані в Держфонд до організації радгоспу №17. Радгосп № 17 був організований як зернове господарство. Першим керуючим радгоспу був Цус Іван Карлович, агроном по спеціальності, латиш по національності.

В 1928 році почали будувати центральну садибу (тепер с. Майське). Радгосп мав 7 006 га землі.

Пізніше радгосп розвивався як м'ясо –молочне господарство. 31 січня 1933 року р-п перейшов у відання Дніпропетровського м’ясомолочного тресту. В 1933 році почали будувати ферму № 2 с. Октябрське, а в 1934 – ферму № 1 с.Нове .

На початку 1957 року до радгоспу було приєднано колгосп ім..Будьонного (с.Новомиколаївка, Романівка) і в цьому ж році радгосп був перейменований в радгосп « Дружба» , який проіснував до 1996 року. У 1996 році у зв’язку з реорганізацією сільського господарства КСП «Дружба» було ліквідовано і створено АТЗТ « Агро-Союз».


Демографічна ситуація, ринок праці.

Населення.

Демографічна ситуація  по Зайцівській сільській раді об’єднаної територіальної громади має негативну тенденцію природнього зменшення чисельності населення. Зокрема, в 2017 році по Зайцівській сільській раді народилося 24 дитини, померло 41 особа.

Проте, позитивним є те, що створюються молоді сім’ї і відповідно формується потенціал розвитку населених пунктів. У 2017 році зареєстровано 6 шлюбів.

В загальній структурі постійного населення 51,3 % займає населення в працездатному віці, 33,3 % – пенсіонери та інваліди, 15,4 % – діти.

Впливати на демографічну ситуацію доцільно шляхом:

 • Покращення стану систем життєзабезпечення сіл.
 • Розвиток освіти, охорони здоров’я, фізичної, естетичної та історичної культури адаптованої до сучасних реалій життя.
 • Вирішення питань екологічної та громадської безпеки, зайнятості населення.

SWOT-аналіз потенціалу розвитку Зайцівської ОТГ

Сильні сторони

Слабі сторони

 • Наявність потужних сільськогосподарських підприємств (з великим потенціалом як платників податків): ПрАТ «Агро-Союз» (с.Майське) та НВФГ «Компанія «Маїс» (с.Зайцеве)
 • Наявність залізної дороги та станції в с.Зайцеве
 • Наявність вантажного залізничного вузла на базі НВФГ «Компанія «Маїс» (с.Зайцеве)
 • Наявність на території Зайцівської ОТГ 13 ставків
 • На території громади діють 5 вишок мобільного зв’язку трьох мереж – Київстар, Водафон, Lifecell.
 • В трьох селах, що були центрами сільрад до об’єднання (Зайцеве, Кислянка, Майське) є по одному (одній):
 • дошкільному навчальному закладу,
 • середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступеню,  
 • будинку культури,
 • бібліотеці,
 • амбулаторії загальної практики сімейної медицини
 • В с.Зайцеве розташований Синельниківський районний територіальний центр обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян
 • В Кислянці працює місцевий краєзнавчий музей, в Зайцевому зібраний краєзнавчий музейний фонд, який потребує приміщення
 • На території Зайцівської громади діють 21 торгівельний об’єкт (магазини, ларьки)
 • На території Зайцівської громади діють 3 аптеки
 • На території Зайцівської громади діють 2 ветеринарних магазини
 • На території Зайцівської ОТГ діють 3 відділення Укрпошти (у селах Зайцеве, Майське, Кислянка) та 1 відділення Нової пошти (с.Кислянка)
 • На території Зайцівської ОТГ діють 4 соціальних працівника, які охоплюють всі категорії соціально незахищених громадян
 • В усіх селах гостро стоїть питання вуличного освітлення
 • Вкрай незадовільний стан доріг:
с. Кам’януватка, вул Шевченка;
с. Надеждівка, вул. Набережна;
с. Кислянка, вул. Виконкомівськав;
с. Хорошеве, вул. Щабельського;
с. Романівка, вул. Абрикосова;
с. Майське, об’їзна;
Зайцеве, об’їзна;
від траси Синельникове - Павлоград дільниця на с. Красне;
від траси Синельникове -Павлоград дільниця на с. Калинівка;
від траси Синельникове-Павлоград  дільниця на с. Тернове.
 • Відсутня достовірна офіційна інформація про:
 •  землекористування та землеволодіння,
 • об’єкти комунальної власності,
 • нерухоме майно громадян (відмінне від земельних ділянок)
 • В селах громади мало використовуються тепло- та енергозберігаючі технології
 • З 13 наявних ставків в юрисдикції Зайцівської ОТГ знаходиться тільки 6
 • В 7 з 15 сіл немає торгівельних точок
 • Жодна з мереж мобільного зв’язку, що діють на території Зайцівської громади не охоплює всі села.
 • На території Зайцівської ОТГ відсутній кабельний інтернет
 • Дефіцит кваліфікованих кадрів для освіти, медичного обслуговування, культури, спорту
 • Низький рівень завантаження будинків культури – регулярно працюючих клубних формувань мало:
 • Зайцівський БК – 2 гуртка
 • Кислянський БК – 3 гуртка
 • Майський БК – 2 гуртка
 • З 7 регулярно працюючих клубних формувань тільки 2 – дитячі
 • Єдине підприємство з надання ритуальних послуг в с.Зайцеве має монопольне становище в громаді

Можливості

Загрози

 • Залучити на територію юрисдикції Зайцівської ОТГ підприємств-партнерів ПрАТ «Агро-Союз» та НВФГ «Компанія «Маїс»
 • Є 2 не працюючих кар’єри (гранітний біля с.Кислянка, та піщаний біля с.Красне)
 • Налагодити співпрацю з сусідніми громадами Синельниківського району
 • Залучення іноземних грантів
 • Використання субсидії, що надаються державним та обласним бюджетом
 • Покинуті, або такі, що не використовуються будівлі на території сіл Зайцівської ОТГ
 • Підтоплення с.Майське внаслідок підняття ґрунтових вод
 • Не використання державних та обласних субсидій внаслідок не готовності проектної та проектно-кошторисної документації
 • Негативний вплив на сільськогосподарські землі внаслідок безконтрольної вирубки посадок
 • Вилучення коштів громади на реверсну дотацію демотивує платників податків

Цілі та пріоритети розвитку об'єднаної територіальної громади

Цілі ОТГ (довгострокові):

Створення сприятливих умов для:

різнобічного та гармонійного особистісного розвитку членів громади,

формування та збереження культурних та сімейних традицій,

соціального комфорту людей похилого віку

Пріоритети розвитку ОТГ (на 2018 рік):

відновлення та розбудова систем життєзабезпечення громади (водопостачання, дороги, освітлення вулиць),

розбудова систем освіти, охорони здоров’я, фізичної, естетичної та історичної культури адаптованої до сучасних реалій життя,

екологічна та громадська безпека, зайнятість населення, впровадження принципів чесності, прозорості, взаємовідповідальності

розвиток джерел наповнення бюджету громади,

розбудова системи надання адміністративних послуг жителям громади.

Основні завдання та механізм реалізації Плану соціально-економічного розвитку об'єднаної територіальної громади у 2018 році

Системи життєзабезпечення громади.

Для більшості жителів сіл Зайцівської ОТГ найбільш болючими є питання водозабезпечення, стану доріг, вуличного освітлення. Цим питанням буде приділятися пріоритетна увага. Крім того, потребують вирішення питання, пов’язані з якістю електрозабезпечення, газифікацією сіл.

Водопостачання:

с. Кам’януватка - капітальний ремонт водогону;

с. Кислянка - буріння свердловини.

Очікувані результати:

Забезпечення питною водою жителів сіл Кислянка та Кам’януватка.

Індикатори:

Наявність працюючих джерел водопостачання в селах Кислянка та Кам’януватка.

Завдання:

Розробка проектної документації;

Проведення тендеру для виявлення постачальника матеріалів та виконавця робіт;

Проведення.

 

Ремонт доріг:

с. Кам’януватка, вул Шевченка (комунальна дорога);

с. Надеждівка, вул. Набережна (комунальна дорога);

с. Кислянка, вул. Виконкомівськав (в складі дороги держ. знач.);

с. Хорошеве, вул. Щабельського(в складі дороги держ. знач.);

с. Романівка, вул. Абрикосова;

с. Майське, вул. Шевченка - об’їзна;

Зайцеве, об’їзна (вул. Степова + обвідна);

дорога від траси Синельникове-Павлоград дільниця на с. Красне;

дорога від траси Синельникове-Павлоград дільниця на с. Калинівка;

дорога від траси Синельникове-Павлоград  дільниця на с. Тернове.

Очікувані результати:

Відремонтовані дороги, більш комфортне сполучення між селами Зайцівської ОТГ та з містами Синельникове та Павлоград.

Індикатори:

Протяжність відремонтованих доріг.

Якість відремонтованих доріг (кількість та загальна площа незакритих вибоїн та пошкоджень дорожнього полотна).

Завдання:

Розробка проектної документації;

Проведення тендеру для виявлення постачальника матеріалів та виконавця робіт;

Проведення робіт;

Приймання виконаних робіт з ремонту доріг.

Ремонт та встановлення вуличного освітлення:

с. Кислянка вул. Гагаріна (600 м);

с. Кислянка вул. Некрасова (500 м);

с. Кислянка, вул. Весняна (300 м);

с. Кислянка, вул. Степова (400 м);

с. Кислянка, вул. Стадіонна (400 м);

с. Хорошеве, вул Гагаріна (1 030 м);

с. Романівка, Вул. Садова (562 м);

с. Романівка, Вул. Степова (962 м);

с. Романівка, Вул. Абрикосова (2 600 м);

с. Нове, вул. З. Космодем’янської (822 м);

с. Нове, вул. Л. Українки (1 397 м);

с. Нове, вул. Степова (555 м);

с. Максимівка, вул. Світанкова (224 м);

с. Максимівка, вул. Спортивна (1 327 м);

с. Максимівка, вул. Сонячна (902 м);

с. Максимівка, вул. Квітнева (323 м);

с. Козачий Гай (650 м);

с. Новомиколаївка, вул. Шкільна (950 м);

с. Зайцеве (1 000 м);

с. Тернове (500 м);

с. Красне (500 м);

с. Калинівка (500 м).

Очікувані результати:

Освітлені найбільші та центральні вулиці населених пунктів.

Більш безпечні умови для пересування жителів по вулицях сіл.

Індикатори:

Протяжність освітлених ділянок та вулиць.

Завдання:

Розробка проектної документації;

Проведення тендеру для виявлення постачальника матеріалів та виконавця робіт;

Проведення робіт;

Приймання виконаних робіт з освітлення вулиць.

Розвиток систем освіти, охорони здоров’я, фізичної, естетичної та історичної культури адаптованої до сучасних реалій життя.

Освіта

Дитячі навчальні заклади

В селах, які входять до складу ОТГ діють такі заклади: КЗО ДНЗ «Теремок» (с. Зайцеве) відвідує 35 дітей, КЗО ДНЗ «Пролісок» (с. Кислянка) відвідує 37 дітей, КЗО ДНЗ «Золотий ключик» (ясла-садок), (с. Майське) відвідує 48 дітей. Всього по Зайцівській ОТГ дошкільні навчальні заклади відвідує – 120 дітей. Загальна кількість дітей дошкільного віку складає 180 чоловік.

Заклад дошкільної освіти в с. Кислянка має свої потреби для покращення роботи:

Капітальний ремонт даху КЗО ДНЗ «Пролісок» (с. Кислянка)

Очікувані результати:

Відповідність умов для дітей санітарно-гігієнічним нормам.

Індикатори:

Санітарно-гігієнічні показники (відповідність нормам).

Завдання:

Розробка проектної документації.

Проведення тендеру для виявлення постачальника матеріалів та виконавця робіт.

Проведення робіт.

Приймання виконаних робіт з ремонту даху.

Школи

Станом на 01.12.2017 комунальні  заклади освіти:  Зайцівська  СЗШ І-ІІІ ступеню відвідує 124 дитини, Кислянська СЗШ І-ІІІ ступеню відвідує 115 дітей, Майська  СЗШ І-ІІІ ступеню відвідує 118 дитини. Всього по Зайцівській ОТГ комунальні  заклади освіти СЗШ І-ІІІ ступеню відвідує – 357 дітей.

Всі заклади шкільної освіти мають свої потреби для покращення їх роботи, а саме:

Ремонт шкіл

Майська  СЗШ І-ІІІ ступеню:

ремонт котельні;

ремонт даху;

ремонт каналізації;

утеплення фасаду;

система опалення;

встановлення пожежної сигналізації.

Очікувані результати:

Відповідність умов для навчання санітарно-гігієнічним нормам.

Зменшення витрат на обігрів приміщення школи в опалювальний період.

Індикатори:

Санітарно-гігієнічні показники (відповідність нормам).

Витрати на обігрів приміщення школи в опалювальний період.

Завдання:

Розробка проектної документації;

Проведення тендеру для виявлення постачальника матеріалів та виконавця робіт;

Проведення ремонтних, монтажних та пуско-налагоджувальних робіт;

Приймання виконаних робіт з ремонту школи  та котельної.

 

Кислянська СЗШ І-ІІІ ступеню:

заміна вікон;

заміна котлів;

встановлення пожежної сигналізації;

утеплення фасаду.

Очікувані результати:

Відповідність умов для навчання санітарно-гігієнічним нормам.

Зменшення витрат на обігрів приміщення школи в опалювальний період.

Збільшення пожарної безпеки.

Індикатори:

Санітарно-гігієнічні показники (відповідність нормам).

Витрати на обігрів приміщення школи в опалювальний період.

Працездатність пожежної сигналізації.

Завдання:

Розробка проектної документації;

Проведення тендеру для виявлення постачальника матеріалів та виконавця робіт;

Проведення ремонтних, монтажних та пуско-налагоджувальних робіт;

Приймання виконаних робіт з ремонту школи,  та заміни котлів.

Зайцівська  СЗШ І-ІІІ ступеню:

заміна котла;

будівництво спорт-залу;

утеплення фасаду школи;

встановлення пожежної сигналізації.

Очікувані результати:

Відповідність умов для навчання санітарно-гігієнічним нормам.

Можливість проведення уроків з фізичної культури, спортивних змагань та заходів у пристосованих умовах.

Вивільнення приміщення для актового залу.

Зменшення витрат на обігрів приміщення школи в опалювальний період.

Індикатори:

Санітарно-гігієнічні показники (відповідність нормам).

Працюючий та обладнаний спортзал школи.

Створений актовий зал школи.

Витрати на обігрів приміщення школи в опалювальний період.

Завдання:

Розробка проектної документації.

Проведення тендеру для виявлення постачальника матеріалів та виконавця робіт.

Проведення робіт.

Приймання збудованого спортзалу та виконаних робіт з ремонту школи.

Організація кадрового і науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу в дошкільних та шкільних навчальних закладах.

Завдання:

Створити в громаді відділ освіти.

Створити єдину для всіх шкіл навчально-методичну базу, гармонізовану з вимогами Міністерства освіти і науки України.

Запровадити конкурси на кращого педагога, кращого вихователя, кращого учня з відповідними системами матеріального заохочення кращих.

Розробити та запровадити заохочувальну систему для залучення педагогічних кадрів до дошкільних та шкільних навчальних закладів громади.

Розробити та запровадити систему підвищення професійної кваліфікації педагогічних кадрів до дошкільних та шкільних навчальних закладів громади.

Очікувані результати:

Підвищення якості дошкільної та шкільної освіти.

Індикатори:

Кількість учнів з числа жителів громади, що поступили на навчання до ВНЗ.

Кількість учнів з числа жителів громади, що відраховані з ВНЗ за неуспішність.

 •  

Заклади культури

На території сіл Зайцівської сільської ОТГ розміщені три будинки культури та три сільські бібліотеки в селах Зайцеве, Кислянка та Майське відповідно, Історико-краєзнавчий музей в с. Кислянка  та розпочато реконструкцію історико-краєзнавчого музею в с. Зайцеве.

Всі заклади культури мають свої потреби для покращення їх роботи, а саме:

Ремонт Будинків культури в с. Майське, с. Кислянка, с. Зайцеве.

Очікувані результати:

Відповідність умов для відвідувачів та персоналу будинків культури санітарно-гігієнічним нормам.

Індикатори:

Санітарно-гігієнічні показники (відповідність нормам).

Завдання:

Розробка проектної документації;

Проведення тендеру для виявлення постачальника матеріалів та виконавця робіт;

Проведення робіт;

Приймання виконаних робіт з ремонту об’єктів.

Утеплення фасаду музею в с. Кислянка.

Очікувані результати:

Відповідність умов для відвідувачів та персоналу музею санітарно-гігієнічним нормам.

Зменшення витрат на обігрів приміщення музею в опалювальний період.

Індикатори:

Санітарно-гігієнічні показники (відповідність нормам).

Витрати на обігрів приміщення музею в опалювальний період.

Завдання:

Розробка проектної документації;

Проведення тендеру для виявлення постачальника матеріалів та виконавця робіт;

Проведення робіт;

Приймання виконаних робіт з утеплення фасаду.

Організація музею в с. Зайцеве:

Очікувані результати:

Збереження історії краю.

Індикатори:

Функціонування історико-краєзнавчого музею.

Медичні заклади

В селах Зайцівської сільської ОТГ функціонує 3 медичні установи:

 • Амбулаторія загальної практики сімейної медицини в с. Майське;
 • Амбулаторія загальної практики сімейної медицини в с. Кислянка;
 • Амбулаторія загальної практики сімейної медицини в с. Зайцеве;
 • Синельниківський районний територіальний центр обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян в с. Зайцеве – фінансування за рахунок делегованих повноважень від всіх ОТГ Синельниківського району до районної ради.

Медичні установи утримуються за рахунок медичної субвенції державного бюджету.

Всі сільські медичні установи мають потребу

Залучення профільних спеціалістів загальної медицини на посаду сімейного лікаря в амбулаторії населених пунктів Зайцеве та Майське.

Очікувані результати:

Підвищення якості медичного обслуговування.

Індикатори:

Наявність профільних спеціалістів загальної медицини на посадах сімейного лікаря в амбулаторіях сіл Зайцеве, Кислянка, Майське.

Завдання:

Налагодження ділових та договірних відносин з медичними ВУЗами на предмет направлення на роботу до сільської місцевості спеціалістів з високим потенціалом.

Виділення житла в сільській місцевості на пільгових умовах, що розташоване в безпосередній близькості від медичних закладів.

Визначено потреби в кожному із населених пунктів, які входять в склад ОТГ. Одні потреби є спільними для всіх сіл, а інші – для окремих з них (вище перелічені).

Екологічна та громадська безпека, зайнятість населення, впровадження принципів чесності, прозорості, взаємовідповідальності

Будівництво очисних споруд в с. Майське.

Очікувані результати:

Підвищення екологічної безпеки с. Майське;

Відповідність системи каналізаційних викидів санітарно-гігієнічним нормам.

Індикатори:

Санітарно-гігієнічні показники каналізаційної системи (відповідність нормам).

Завдання:

Розробка проектної документації;

Проведення тендеру для виявлення постачальника матеріалів та виконавця робіт;

Проведення робіт;

Приймання збудованого об’єкта.

Організація системи зайнятості населення на громадських роботах.

Очікувані результати:

Створені додаткові джерела заробітку для членів громади.

Залучення жителів до вирішення проблем благоустрою території та інших потреб громади.

Зменшення безробіття в громаді.

Індикатори:

Кількість людино-годин на громадських роботах.

Зменшення кількості безробітних  в громаді.

Завдання:

Разом з районним центром зайнятості населення для всіх сіл Зайцівської ОТГ:

Розробка та затвердження нормативної документації та заключення договорів з Синельниківським РЦЗН;

Створення фонду фінансування громадських робіт;

Організація робіт.

Створення сайту громади

Очікувані результати:

Прозорість роботи Зайцівської сільської ради та  її виконавчих органів

Залучення жителів громади до вирішення спільних проблем.

Оперативне інформування жителів громади про плани, події, поточну діяльність Зайцівської сільської ради та  її виконавчих органів.

Розширення можливостей для громадян для прямого спілкування та безпосереднього звернення до виборних та посадових осіб громади.

Індикатори:

Активність сайту (регулярність та частота оновлення інформації).

Відсутність технічних збоїв у роботі сайту.

Завдання:

Розробка програмного забезпечення та первинне наповнення сайту.

Створення системи роботи з інформацією на сайті (люди, процедури).

Запуск роботи сайту та інформування населення про існування та можливості сайту.

Контроль за роботою сайту, отримання зворотного зв’язку від жителів громади.

 

Створення друкованого інформаційного органу громади

Очікувані результати:

Прозорість роботи Зайцівської сільської ради та  її виконавчих органів.

Залучення жителів громади до вирішення спільних проблем.

Оперативне інформування жителів громади про плани, події, поточну діяльність Зайцівської сільської ради та  її виконавчих органів.

Розширення можливостей для громадян для прямого спілкування та безпосереднього звернення до виборних та посадових осіб громади.

Індикатори:

Регулярність та частота виходів газети.

Завдання:

Створення редакційної колегії та матеріально-технічної бази для випуску газети.

Випуск газети.

Контроль за регулярністю виходів, отримання зворотного зв’язку від жителів громади.

Розвиток джерел наповнення бюджету громади

З метою розвитку джерел наповнення бюджету громади провести:

Інвентаризація земель Зайцівської об’єднаної територіальної громади.

Очікувані результати:

Створення достовірної бази землекористування та планування заходів з юридичного оформлення прав на землю.

Упорядкування бази оподаткування.

Індикатори:

Достовірна база земельних ресурсів з визначенням власників та користувачів земельних ділянок.

Інвентаризація об’єктів комунальної власності Зайцівської об’єднаної територіальної громади.

Очікувані результати:

Створення достовірної бази об’єктів комунальної власності та планування заходів з юридичного оформлення прав на комунальну власність.

Упорядкування бази оподаткування.

Індикатори:

Достовірна база об’єктів комунальної власності з визначенням їх користувачів.

Інвентаризація суб’єктів господарювання в Зайцівській об’єднаної територіальної громаді.

Очікувані результати:

Створення достовірної бази суб’єктів господарювання, уточнення їх податкового статусу та місця реєстрації як платників податків.

Упорядкування бази оподаткування.

Індикатори:

Достовірна база суб’єктів господарювання з визначенням їх податкового статусу та місця реєстрації як платників податків.

Розбудова системи надання адміністративних послуг жителям громади.

Створення центру надання адміністративних послуг.

Очікувані результати:

Створення для жителів громади системи «єдиного вікна» для отримання адміністративних послуг.

Скорочення часу та грошей для жителів громади при отриманні адміністративних послуг.

Індикатори:

Працюючий ЦНАП.

Фінансування

Джерела фінансування:

Власні надходження (податки, місцеві збори, прибутки від діяльності комунальних підприємств)

Кошти державного бюджету:

субвенція на виконання інвестиційних програм (проектів). Субвенція надається для формування інфраструктури об’єднаної територіальної громади, що належить до комунальної власності, та може спрямовуватися, зокрема, на:

 • нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт вулиць, доріг, мостів, переходів комунальної власності, що поліпшують доступність жителів до об’єктів та установ, у яких надаються адміністративні, соціальні та інші послуги;
 • будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах;
 • закупівлю транспортних засобів для підвезення дітей до навчальних закладів, пожежної і спеціальної рятувальної техніки та пожежно-рятувального оснащення;
 • нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів водопостачання та водовідведення, об’єктів поводження з відходами;
 • здійснення інших заходів щодо об’єктів комунальної форми власності, які є важливими для посилення спроможності територіальної громади.

освітня субвенція (спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників);

медична субвенція (спрямовується для оплати поточних видатків на охорону здоров’я, крім видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв);

Кошти державного фонду регіонального розвитку на виконання інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку (у тому числі проектів співробітництва та добровільного об’єднання територіальних громад), що мають на меті розвиток регіонів, створення інфраструктури індустріальних та інноваційних парків, спортивної інфраструктури і відповідають пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку та відповідних стратегіях розвитку регіонів.

Кошти обласного бюджету:

конкурси проектів для громад

бюджет розвитку обласного бюджету (можуть бути заплановані капітальні видатки, включаючи капітальні трансферти іншим бюджетам, які спрямовуються на:

 • соціально-економічний розвиток регіонів;
 • виконання інвестиційних проектів;
 • будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів соціально-культурної сфери і житлово-комунального господарства;
 • будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів;
 • будівництво і придбання житла окремим категоріям громадян відповідно до законодавства;
 • збереження та розвиток історико-культурних місць України та заповідників;
 • будівництво та розвиток мережі метрополітенів;
 • придбання вагонів для комунального електротранспорту;
 • розвиток дорожнього господарства;
 • придбання шкільних автобусів та автомобілів швидкої медичної допомоги;
 • комп’ютеризацію та інформатизацію загальноосвітніх навчальних закладів;
 • природоохоронні заходи;
 • інші заходи, пов’язані з розширеним відтворенням.)

Кошти залучених цільових грантів від міжнародних донорів (Проект DESPRO, Програми U-LEAD, DOBRE, Партнерство для розвитку міст (ПРОМІС / PLEDDG), Спільна програма ПРООН та ООН Жінки тощо)

Видатки

Перша черга

Першочергово будуть фінансуватися статті, пов’язані з поточною діяльністю громади:

Енергоносії (газ, електрика, тверде паливо) для об’єктів комунальної власності (школи, дитячі садки, медичні амбулаторії, будинки культури, музеї, адміністративні приміщення, тощо)

Харчування дітей в школах та дитячих садках

Матеріали та матеріальні засоби для обслуговування об’єктів комунальної власності (санітарно-гігієнічні засоби, інструмент, канцтовари витратні матеріали для оргтехніки, тощо)

Транспортні витрати, ПММ (шкільні автобуси, службові автомобілі старостатів та виконкому)

Оплата зв’язку та інтернет для об’єктів комунальної власності

Заробітна плата для працівників бюджетної сфери (штатні працівники шкіл, дитячих садків, медичних закладів, будинків культури, музеїв, установ, посадовці та службовці виконавчих органів влади

Невідкладні ремонти, усунення аварійних ситуацій, виплати громадянам в критичних ситуаціях

Друга черга

Після здійснення першочергових платежів, бюджетні кошти, що залишаються, будуть спрямовуватися на реалізацію проектів та програм «Плану соціально-економічного розвитку Зайцівської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік».

Фінансування заходів «Плану соціально-економічного розвитку Зайцівської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік» буде здійснюватися тільки після аналізу та опрацювання можливих джерел фінансування (Державний бюджет, обласний бюджет, гранти, співфінансування з іншими громадами).

Існують ризики пізнього надходження коштів Державного та місцевого бюджетів на потреби фінансування заходів «Плану соціально-економічного розвитку Зайцівської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік» (в осінньо-зимній період другої половини року). При цьому Зайцівська сільська рада має бути готовою прийняти та ефективно освоїти ці кошти відповідно до призначення визначеного відповідним бюджетом). Для цього у Зайцівській сільській раді заздалегідь має бути готова відповідна проектна та проектно-кошторисна документація та (у випадках співфінансування) в місцевому бюджеті мають бути кошти на співфінансування (орієнтовно 10-30% проектно-кошторисної вартості об’єктів або робіт).

Відповідно до потреб залучення коштів з цих джерел першочергово буде фінансуватися розробка проектної та проектно-кошторисної документації під проекти, на які існує висока вірогідність надходження коштів з цих бюджетів. Поряд з цим буде створюватися резервний фонд на співфінансування.

Залежність видатків від податкових надходжень

При прийнятті рішень щодо фінансування заходів «Плану соціально-економічного розвитку Зайцівської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік» в конкретних селах громади буде прийматися до уваги рівень податкових надходжень від цих сіл.

Секретар                                                                 І.М.Левада

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux