СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ЗАЙЦІВСЬКОЇ ОТГ
опубліковано 08 квітня 2019 року о 09:54


У рамках реформи децентралізації, три сільські ради - Зайцівська, Кислянська та Майська у листопаді 2017 року об’єднались в одну Зайцівську громаду. Найважливішим аспектом у становленні та розвитку Зайцівської об’єднаної територіальної громади стало формування бачення її майбутнього з рівним доступом до послуг, високої якості життя та комфортними і безпечними умовами проживання мешканців на її території. Саме тому перед керівництвом виконавчого комітету гостро постало питання необхідності здійснення стратегічного планування розвитку Зайцівської об’єднаної територіальної громади. На семінарах Центру розвитку місцевого самоврядування виконавчий комітет дізнався, що деякі ОТГ України, що утворилися раніше нашої, цю роботу вже виконували. Тобто, в країні досвід написання Стратегій розвитку громад існує. І ми вирішили використати цей досвід.
Вже у січні 2018 року, з метою отримання кваліфікованої експертної та інформаційно-методичної підтримки при розробці Стратегії, виконавчий комітет направив листа до Швейцарсько-українського проекту DESPRO, та вже у лютому Зайцівську сільську раду відвідали його представники. На запит експертів була надана наступна інформація: рішення сесій, План соціально-економічного розвитку громади, екземпляри місцевого щотижневика «Зайцівська громада ONLINE». Через місяць, за результатами зустрічі та наданої інформації про громаду, проектом DESPRO було прийнято рішення про співробітництво у сфері стратегічного планування, а в квітні відбулась перша, ознайомча, зустріч представників виконавчого комітету Зайцівської сільської ради з експертами проекту DESPRO, під час якої було обговорено першочергові кроки розробки Стратегії громади та погоджено план-графік спільної роботи. Для роботи з розробки Стратегії було створено Комітет зі стратегічного планування розвитку громади, до складу якого спочатку увійшли 44 представники громади, але активну участь прийняли лише 37 членів Комітету. До складу Комітету увійшли члени виконавчого комітету Зайцівської сільської ради, депутати, сімейні лікарі, вчителі, керівники найбільших підприємств, одноосібники, активісти, громадські організації. До складу Комітету входять і чоловіки, і жінки різного віку, як молодь, так і пенсіонери. Тобто, Комітет охоплює всі галузі життя нашої з вами громади. 11 травня 2018 року в с. Майське відбулось перше засідання Комітету. Злагодженою і активною роботою членів Комітету Зайцівська ОТГ ще раз підтвердила свої серйозні наміри на плідну співпрацю з Швейцарсько-українським проектом “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO щодо розробки плану зі стратегічного розвитку нашої громади. З метою закріплення намірів, сільський голова Хорішко Володимир Дмитрович підписав запропонований Меморандум про співпрацю між проектом DESPRO та Зайцівською ОТГ у рамках розробки Стратегії розвитку. Зазвичай, таке співробітництво між громадами та консультантами з написання Стратегій розвитку є платним для громад. В нашому ж випадку, отримання консультацій та спільна робота з експертами проекту DESPRO для Зайцівської об’єднаної територіальної громади відбулись за рахунок грантових коштів від Швейцарської агенції розвитку та співробітництва в Україні, тобто з місцевого бюджету кошти на написання Стратегії витрачені не були.
В рамках роботи над Стратегією було проведено анкетування більш ніж 266 мешканців, а це майже 7 % усього населення громади, та майже всі підприємці, які ведуть свою діяльність на території громади; учні шкіл, писали творчі роботи на тему «Моя громада сьогодні та завтра»; а також взяли активну участь активісти, депутати, виконавчий комітет та експерти проекту DESPRO.
Розробка Стратегії, як документа, завершилась 06 березня 2019 року, коли депутатський корпус громади затвердив її своїм рішенням. З цього моменту розпочався новий етап Стратегії розвитку – це реалізація її в життя. До речі, реалізація завдань Стратегії розвитку Зайцівської об’єднаної територіальної громади розрахована до 2027 року.
Таким був початок історії співробітництва Зайцівської об’єднаної територіальної громади з Швейцарсько-українським проектом “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO. 
В рамках стратегічного планування розвитку Зайцівської об’єднаної територіальної громади до нас завітали довгоочікувані гості – представники Швейцарської агенції розвитку та співробітництва в Україні та Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Комітет зі стратегічного планування розвитку Зайцівської ОТГ ґрунтовно працював над розробкою Стратегії, яку і представили та активно обговорювали з Крістіаном Діслеом, Ілоною Постмською, Людмилою Нестриляй, Оксаною Гарянець, Мариною Бриль та Іриною Коврою.
Представники громади поділилися своїм досвідом процесу розробки Стратегії розвитку та у жвавих дискусіях розповіли, як вона визначила пріоритети роботи сільської ради та допомогла сконцентруватися на найбільш актуальних кроках у кожній ситуації. Більше того, громада вже приступила до виконання певних завдань Стратегії, які потребують першочергової уваги. Використовуються різні інноваційні підходи до управління громадою – запрошуються учні шкіл на оперативні наради працівників сільської ради для участі в обговореннях щоденних питань функціонування громади, здійснюється підтримка старшокласників у здобутті вищої освіти шляхом запровадження стипендійної програми громади, та багато іншого. Гості громади, на жаль, через обмежений час, змогли відвідати лише Майський старостат та опорну школу с. Кислянка, розвиток якої є одним із пріоритетів для громади. Сподіваємось на подальше співробітництво зі Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва в Україні та Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO в реалізації завдань Стратегії розвитку нашої громади.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux